Ez a növény igen feltűnő jelenség, akár hatalmas élénk színű virágait, akár zöld tojásdad bimbóit illetően. A szőrös tapintású bimbók felfakadása után, a kibomló narancsvörös krepp papírszerű szirmok széles kelyhet formálnak, melyeket jellegzetes sötét foltok tarkítanak, s amelyekből fekete porzók tömege emelkedik ki. A virágok felálló, levél nélküli szőrös száron ülnek, amelyek az 1m-t is elérhetik. Ha ki szeretnénk emelni a virág egzotikumát, akkor célszerű semleges színű szürkés-fehéres alacsonyabb növényekkel társítani. A díszpipacs jellegzetesen kora nyári virágzású évelő, amely azonban nem díszít sokáig. Nem érdemes nagyobb tömegben ültetni, mivel elvirágzása után a levélzete is visszafejlődik, s így sok üres hely maradna az ágyásban. A jellegzetes vörös virágú alapfajon kívül ma már szép számmal vannak más színű fajták is.
Keleti Mák
(Papaver orientale)
Gondozása
Napsütötte helyet, jó vízelvezetésű talajt igényel, és nem árt némi támasztékot biztosítani a hatalmas virágfejek számára. Az eső és az erős szél azonban még így is megviselhetik. Tápanyagban gazdag talajban, általában intenzívebb színű virágokat hoz, mint, ha sovány talajba ültetnénk.
Szaporítása
Tőosztással, dugványozással is szaporítható, és, ha hagyjuk, hogy a magjai beérjenek, elszórja azokat, és magától is szaporodik.
Kapcsolódó cikkek
Papaveraceae (mákfélék) > keleti mák
2
Színváltozatok
Narancsvörös, rózsaszín, fehér
Kövess minket a Facebook-on is!
- Egynyári
- Évelő
- Rizómás
- Örökzöld
- Sziklakerti
- Alacsony
- Közepes
- Magas
- Tavaszi
- Nyári
- Őszi
- Kúszó
- Mediterrán
- Virágzó cserje
- Talajtakaró
- Árnyéktűrő
- Szobanövény