Dél-Afrikából származó örökzöld törpecserje, melyet hazánkban többnyire egyéves növényként tartanak. Bokros felépítésű dísznövény, melynek felfelé törő ágait valósággal beborítják az apró, rózsaszín vagy fehér, harang alakú virágok, azonban a legtöbb hangával ellentétben virágzása nem a tél végére és a tavaszra esik, hanem ősszel van a fénypontja.
Rendkívül hasonló felépítése és azonos virágzási periódusa miatt könnyen összetéveszthető egyik közeli rokonával, a csarabbal (Calluna), ám a vékony hanga könnyen felismerhető tűszerű levélzetéről, s nagyobb, gömbölydedebb virágairól.
Erősen fagyérzékeny növény, viszont az egész tél folyamán megtartja bokros formáját és virágait, melyek csak lassan fakulnak ki. Hazánkban végső magassága ritkán haladja meg a 30-40cm-t.
Vékony Hanga
(Erica gracilis)
Gondozása
Napos vagy félárnyékos helyen tartsuk, széltől védett helyen. A legtöbb hangához hasonlóan savas vagy semleges talajra van szüksége, viszont ha egyévesként tartjuk, akkor ez nem fontos szempont. Vízigénye meglehetősen nagy, ezért még a tél alatt sem árt némileg öntözni a fagymentes időszakokban. Ha szobanövényként tartjuk, akkor hűvös, világos helyen átteleltethetjük, s tavasszal a virágzás után visszametszve ösztönözhetjük a bokrosodásra.
Szaporítása
Légbujtással vagy földfelszíni magvetéssel, szaporítása azonban szakértelmet kíván.
Ericaceae (hangafélék) > vékony hanga
2
Színváltozatok
Rózsaszín, piros, fehér
Kapcsolódó cikkek
Kövess minket a Facebook-on is!
- Egynyári
- Évelő (Cserje)
- Hagyma / Gumó
- Örökzöld
- Sziklakerti
- Alacsony
- Közepes
- Magas
- Tavaszi
- Nyári
- Őszi
- Kúszó
- Mediterrán
- Virágzó cserje
- Talajtakaró
- Árnyéktűrő
- Szobanövény